Chváliť a povzbudzovať deti je stokrát účinnejšie ako hroziť a trestať.

Orison Swett Marden

Anjelsky program

Nevšedný Valentín na Fortune

20.02.2013 16:01

Štvrtok 14. februára 2013 patril sviatku svätého Valentína, ktorého história siaha až do roku 496 a jeho cesty vedú do Ríma. Cesty našich dobrovoľníkov však viedli o čosi bližšie – do priestorov Klubu katolíckej jednoty Slovenska kde sme pre naše ratolesti pripravili nevšedný valentínsky klub plný hier a dobrej nálady. 

Na klube vysvedčení odmena pre školákov i predškolákov

01.02.2013 15:30

Štvrtok 31. januára – deň, ktorý sa na prvý pohľad od ostatných ničím nelíši. Naši školáci však vedia, že je to deň kedy dostávajú známky za ich vedomosti. My sme to samozrejme vedeli tiež a tak sme pre naše deti pripravili Klub vysvedčení.

Náš prvý zápas o kalčeto vyhratý, čo bude ďalej?

12.01.2013 12:59

Dobrovoľníci nízkoprahového klubu Fun club Fortuna sa rozhodli otvoriť nový ročník 2013 fantastickým prekvapením. Vo štvrtok 10.01. sme nechali naše detská dlhšie čakať pred vchodom do klubu, pretože v zákulisí sa pre nich chystalo novoročné prekvapčo. Do klubu nám totižto pribudlo futbalové kalčeto, ktoré sa nám podarilo vybojovať  z projektu, ktorý sme si napísali ešte v decembri roku 2012. Po niekoľko dňovom utajovaní, zmontovaní a premiestňovaní sa nám ho podarilo dostať do klubovne a odovzdať ho do tých správnych - detských rúk!  

Vianočný klub pre deti a mládež plný prekvapení

20.12.2012 17:59

V stredu 19. decembra 2012 sme v priestoroch Klubu Katolíckej jednoty Slovenska realizovali posledné nízkoprahové aktivity v tomto roku, ktoré sa niesli v znamení blížiacich sa vianočných sviatkov. Po 15-tej hodine som sa spolu so Zuzkou Marčákovou, Simonkou, Kukou a Dominkou stretol v našom klube aby sme začali prípravy na Vianočnú party. Spoločne sme sa pustili do prípravy jednodubiek, krájania ovocia, či prípravy detského punču. Po 16-tej hodine sa k nám pridali aj Otto, Karol a Rišo, ktorínám pomohli s vianočnou výzdobou a prípravou hudobnej aparatúry. 

Vianočný benefičný koncert Úsmev ako dar opäť s rekordom

18.12.2012 17:51

Štvrtok 13. decembra 2012 sa v Incheba Expo aréne uskutočnil jubilejný 30. vianočný benefičný koncert Úsmev ako dar, na ktorom sa zúčastnilo 1 000 detí z detských domovov, náhradných rodín a rodín v kríze. Okrem nich tam však nechýbali ani Dara Rolins, Street Dance Academy, Fragile, A.M.O., Old School Brothers, Peter Nagy a Zuzana Smatanová, Katka Knechtová, Cigánsky Diabli, Miro Jaroš, Desmod, Tublatanka či Rytmus. Jubilejný koncert moderovali Katarína Brychtová, Matej "Sajfa" Cifra, Roman Pomajbo, Andrej Bičan, Milan "Junior" Zimnýkoval a Kristína Farkašová.

Mikulášske prekvapenie na Fortune

18.12.2012 15:17

Štvrtok 6. decembra 2012 sa v našom klube niesol v znamení Mikuláša. V tento deň nás totiž navštívili Mikuláš s čertom a anjelom, aby odmenili dobré deti mikulášskym balíčkom. Aby sa nám,do klubu nenahrnulo veľké množstvo detí, púšťali sme ich dnu po menších skupinkách. Každý kto chcel dostať balíček, musel Mikulášovi niečo pekné zarecitovať, zaspievať, či preukázať svoje vedomosti. 

Nevšedná víkendovka v Pezinku

12.12.2012 18:21

Druhý novembrový víkend sme s našimi deťmi strávili v rekreačnej oblasti Pezinok - Stupy, kde sme pre ne pripravili množstvo aktivít zameraných na rozvoj ich tímového ducha, motorických, či kognitívnych zručností. Fortuňácke trojdnie začalo neopakovateľnou jazdou vlakom a pokračovalo rôznymi výtvarnými, i športovými aktivitami. Deti však zaujali aj maľovanie postavy, súťaže v maskách a večerné kino plné rozprávok.

Ako sme zdobili klub vianočnými ozdobami

29.11.2012 23:46

Je štvrtok 29. novembra 17:00. Začína sa Klub voľnočasových aktivít a vo vzduchu je cítiť tajomnú atmosféru. Blížia sa Vianoce a tak prišiel čas na vianočnú výzdobu klubu ktorej hlavnou koordinátorkou bola naša Zuzka za pomoci nových i skalných dobrovoľníkov Anetky, Pauli, Jarisa, Viktora a praktikantky Ivky. Náš klub sa postupne zaplnil rôznymi krabicami s ozdobami, ktoré sme mali v pláne použiť. Ale vianočných dekorácii nikdy nie je toľko, aby ich nemohlo byť ešte o kúsok viac.

Radšej zober „Loptu ako Drogu“ v podaní Fun Club Fortuny a oz. Ichtys

26.10.2012 11:15

Štvrtok 25. októbra sa pre nás niesol v športovom duchu. Naše klubové priestory sme totiž zamenili za futbalové ihrisko a počítače za futbalovú loptu. Naša futbalová sedmička sa totiž stretla s Ichtysom, aby spolu v areáli základnej školy Pri kríži odohrali priateľský futbalový zápas. 

 

Tábor v Bojniciach očami redaktorky Dominiky Šarkányovej

12.09.2012 22:07

Bude pre mňa trošku ťažké opísať priebeh tohto tábora, pretože polovicu času som preležala v posteli, ale ako každý príbeh aj tento by som mala začať od začiatku. Ubytovali nás v príjemnom prostredí v drevených chatkách. Bola to veľká zmena pretože bývame na ubytovni. Strava bola celkom fajn, ale predsa bola iná ako varí moja mama a preto mi nie vždy chutila. Prvý deň sme spoznávali okolie Hrabovky, určovali si pravidlá a zaviedli bodovanie. Ako v každom tábore tak ani tu nechýbala pastovačka.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>